OMMBirliği.COM

OMMB 2 YAŞINDA !!!!!!

ommb

ommb

Değerli meslektaşlarım ve değerli meslek büyüklerim OMMB sosyal medya platformu olarak sizleri en kalbi duygularla selamlıyoruz. 14.01.2018 tarihinde OMMB 22 idealist Orman Muhafaza Memuru tarafından, Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı kurumlarda en çok sömürülen ötekileştirilen meslek mensubu olan ve Türk halkı tarafından pek bilinmeyen, Türkiye’nin dört bir tarafında bulunan tüm Orman Muhafaza Memurlarını bir araya getirmek, mesleğin tanıtımını yapmak; yapılan yanlış ve haksızlıklara karşı kamuoyu oluşturmak ve her türlü sıkıntılarda meslektaşlarımızın yanında yer almak; sesiniz olabilmek, örgütlenmek için bir Sosyal Medya Platformu olarak kuruldu.

Başlangıçta bizzat kendi meslektaşlarımız tarafından alaya alınan, yazılan yazılar ve verilen çabalara rağmen küçümsenen, tehdit edilen, dernek ve sendikadaki arkadaşlarımız tarafından “NANKÖRLÜKLE” suçlanan; küstah damgası vurulmaya çalışılan, mesleğin çıbanbaşı olmakla itham edilen OMMB, gelinen noktada hem Türk Ormancılığının hem de tüm Orman Muhafaza Memurlarının vicdanı, yüreklerinin sesi ve dik duruşun adresi olmuştur.

Yapılan tüm psikolojik baskı ve ithamlara, mobinglere rağmen doğru bildiği yolda eğilmeden, dik duran ama dikleşmeden mücadele eden, gerek kurum içinde ve gerekse de kurum dışında her türlü vicdani sorumluluğu alan OMM BİRLİĞİ Platformu, iki yıl içinde rüştünü ispatlamış, sadece kurum içinde değil, tüm Türkiye’de Orman Muhafaza Memurlarının sesini duyurmakla kalmamış, mesleğin tanıtımına da katkı sağlamıştır.

Bu iki yıl zarfında OMMB üyeleri olarak, mesleğimiz için TBMM’de onlarca soru önergesi, kanun teklifi verilmiş, defalarca ulusal ve yerel basında sıkıntılarımız paylaşılmış, yazılan yazılar dosya haline getirilerek Bakanlara, Millet Vekillerimize, Ulusal Televizyonlara, yazılı ve görsel medya kuruluşlarına verilmiş, bunu yaparken de genç meslektaşlarımız ya otobüslerin arkasında koşturmuş yada soruşturma tehdidine rağmen Fox TV gibi Ulusal yayın yapan haber programlarına dosya vermiş, gece sabahlara kadar tanıdıkları, ulaşabildikleri Millet Vekillerine telefon ve maillere ulaşmaya çalışarak meslekleri ve meslektaşları için hiç bir menfaat beklemeden emek verilmiştir. Bunun yanında, yetersiz personel sorunu, emeklilikte silah ruhsat harçları sorunu; Ormancılık okullarından mezun olan gençler için istihdam yaratılması; kolluk kuvveti hakları ve Teknik Hizmetler Sınıfına geçiş için her şeye ve herkese rağmen aralıksız mücadele etmiş, kazanılan hakların yanında kazanılacak haklar için de mücadele etmeye devam etmektedir.

İki yılın sonunda, OMMB tüm paydaşlar (kurum, sendikalar, dernek ve diğer STK lar) tarafından bilinen, tasvip edilmese bile saygı duyulan ve takip edilen bir sosyal medya Platformu haline gelmiştir.

Bizler de bu zaman zarfında daha büyük bir kitleye ulaşabilmek ve sesimizin daha duyulur, mesleğimizin daha bilinir olabilmesi için www.ommbirligi.com ve http://forum.ommbirligi.com/ adlı Web ve forum sayfalarımızı gerçekleştirerek bilgi ve belge paylaşım imkani hayata geçirilmiştir.

İki yıl önce 22 kişi ile çıkılan bu yolda bizleri yalnız bırakmayan tüm meslektaşlarımıza, destekleri ve emekleri için teşekkürlerimizi sunmak, verilen tüm bu mücadelelerde yanımızda bizlerle omuz omuza yürüyen tüm meslektaşlarımıza en derin sevgi ve saygılarımızı sunmak isteriz.

Bundan sonra da verilecek her türlü mücadelede tüm meslektaşlarımızın desteklerini ve teveccühlerini yanımızda görmek bizleri hem motive hem de ziyadesiyle memnun edecektir. Rabbim Tüm meslektaşlarımızdan razı olsun. Sağ olun var olun…

OMMB Platformu
ORMAN MUHAFAZA MEMURLARI BİRLİĞİ

0 Paylaşımlar
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Ahmet Özdemir dedi ki:

    20. Yılını da görürüz inşallah..

  2. ibrahim uysal dedi ki:

    Böyle bir oluşumu kurmak ve bu kadar meslekdaşı bir araya getirmek kolay değildi,,,, eski yeni tüm yönetici ve üye YOL ARKADAŞLARIMA teşekkür ederim,,,,,,,, OMMB olarak “Yaptıklarımız Yapacaklarımızın Teminatıdır”,,,,,,,,,,

BİR YORUM YAZ