1128 Orman Muhafaza Memuru Alımı için sınav yer ve tarihleri açıklandı

01.04.2023
182
1128 Orman Muhafaza Memuru Alımı için sınav yer ve tarihleri açıklandı

Orman Genel Müdürlüğü 2023 Yılında sözleşmeli olarak alım yapacağı 1128 Adet Orman Muhafaza Memuru için Sözlü Ve Uygulamalı Sınava Katılacak Adayların sınav yer ve tarihlerini açıkladı.

Orman Genel Müdürlüğü web sitesindeki açıklama aynen şöyledir.

Genel Müdürlüğümüz taşra teşkilatında, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4. Maddesinin (B) fıkrasına göre istihdam edilmek üzere 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların “Sınav Şartı” başlıklı Ek 2 nci maddesine 14/5/2018 tarihli ve 2018/11809 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile eklenen hüküm çerçevesinde sözlü ve uygulamalı sınavla sözleşmeli personel pozisyonunda 1128 adet orman muhafaza memuru alımına ilişkin www.ogm.gov.tr adresinde ve resmi gazetede yayımlanan ilana göre adayların başvuru  işlemleri 26/01/2023 – 19/02/2023 (Deprem nedeniyle) tarihleri arasında e-Devlet üzerinde Orman Genel Müdürlüğü – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapis​i.cbiko.gov.tradresi üzerinden e-devlet şifreleri ile yapılarak tamamlanmıştır.

1128 adet Orman Muhafaza Memuru pozisyonu için KPSSP93 puanı en yüksek olan adaydan başlayarak yapılan sıralama sonucu, istihdamı planlanan pozisyon sayısının 4 katına kadar aday ve son adayla eşit puana sahip adayların da son adayla birlikte sözlü ve uygulamalı sınava girmeye hak kazanan adayların isim listeleri, sınav tarihleri, saatleri ve yerlerine ait bilgiler ekte yer almaktadır. (EK-1)

Adayların, 2022- KPSSP93 puanı ile sözlü ve uygulamalı sınavda aldıkları puanların aritmetik ortalaması alınmak suretiyle en yüksek puan alan adaydan başlamak üzere, başarı sırası belirlenecektir. Başarı puanlarının eşit olması halinde, KPSSP93 puanı yüksek olan adaya öncelik tanınır. Ayrıca başarılı olanlar arasından sınav ilanında belirtilen pozisyon sayısı kadar yedek liste belirlenecektir. Sözlü ve uygulamalı sınav sonuçlarına ilişkin ilan Genel Müdürlüğümüz internet adresinden (www.ogm.gov.tr) duyurulacak olup ayrıca ilgililere tebligat yapılmayacaktır.

Adayların sınava gelirken yanlarında; T.C. kimlik numaralı, fotoğraflı ve onaylı kimlik belgelerini (Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport) hazır bulundurmaları gerekmektedir.

Sözlü ve Uygulamalı Sınavın yapılacağı alana girişte adayların Cep telefonu, kablosuz iletişim sağlayan saat vb. bluetooth cihazları, kulaklık, her türlü elektronik/mekanik cihazla ve çağrı cihazı, telsiz, fotoğraf makinesi vb. araçlarla, Cep bilgisayarı, her türlü bilgisayar özelliği bulunan cihazlarlasınava gelmemeleri gerekmektedir. Gelen adaylar bu tür cihaz ve cep telefonlarını alanda bulunan Güvenlik Görevlilerine teslim etmeleri gerekmekte olup teslim etmeyen adaylar kesinlikle Sözlü ve Uygulamalı Sınavın yapılacağı alana alınmayacaktır. Sözlü ve Uygulamalı Sınavın yapılacağı alanda sınav öncesinde, sınav sırasında veya sınavdan sonra bu tür araç gereç ve eşyaları taşıdığı tespit edilen adayın sınavı geçersiz sayılacaktır.

UYGULAMALI SINAVA “ADANA” İLİNDE GİRECEKLER;

Adayların isimlerinin hizasında bulunan tarih ve saatte sınava alınmak üzere Sarıçam Yangın İlk Müdahale Ekibi ve Orman Deposu Mustafalar Mahallesi Mustafalar Sokak No:56 Sarıçam/ADANA adresinde hazır bulunmaları gerekmektedir.

Sınava katılacak olan adaylar kendi imkânları doğrultusunda sınav merkezine gidebilecekleri gibi, sınavın yapılacağı yere ulaşımdaki zorluklar dikkate alınarak listede adlarının hizasında bulunan sınav tarihinde, Saat: 08:00 ‘de Adana Orman Bölge Müdürlüğünde (Reşatbey Mahallesi Fuzuli Caddesi No:19 01120 Seyhan /ADANA adresinden) hazır bulunmaları halinde sınavın yapılacağı yere kurum tarafından servislerle gönderileceklerdir.

Adana Orman Bölge Müdürlüğü Tel No: 0 322 457 06 36

Uygulamalı Sınav Merkezi Tel No: 0322 377 20 66

UYGULAMALI SINAVA “ANTALYA” İLİNDE GİRECEKLER;

Adayların isimlerinin hizasında bulunan tarih ve saatte sınava alınmak üzere Uluslararası Ormancılık Eğitim Merkezi Müdürlüğü Nebiler Mahallesi Esentepe Caddesi 6072 sok. No:01 Döşemealtı/ANTALYA adresinde hazır bulunmaları gerekmektedir.

Sınava katılacak olan adaylar kendi imkânları doğrultusunda sınav merkezine gidebilecekleri gibi, sınavın yapılacağı yere ulaşımdaki zorluklar dikkate alınarak listede adlarının hizasında bulunan sınav tarihinde, Saat: 08:00 ‘de Antalya Orman Bölge Müdürlüğünde (Sedir Mah. Vatan Bulvarı 07010 Muratpaşa / ANTALYA adresinden) hazır bulunmaları halinde sınavın yapılacağı yere kurum tarafından servislerle gönderileceklerdir.

Antalya Orman Bölge Müdürlüğü Tel No: Tel: 0 242 345 14 48-49-50

Uluslararası Ormancılık Eğitim Merkezi Tel: 0242 251 01 06

UYGULAMALI SINAVA “İZMİR” İLİNDE GİRECEKLER;

Adayların isimlerinin hizasında bulunan tarih ve saatte sınava alınmak üzere Buca Orman Deposu Doğuş Caddesi No: 261 Buca Orman Deposu Kuruçeşme-Buca/İZMİR adresinde hazır bulunmaları gerekmektedir.

Sınava katılacak olan adaylar kendi imkânları doğrultusunda sınav merkezine gidebilecekleri gibi, sınavın yapılacağı yere ulaşımdaki zorluklar dikkate alınarak listede adlarının hizasında bulunan sınav tarihinde, Saat: 08:00 ‘de İzmir Orman Bölge Müdürlüğünde (Çamlık Mahallesi 1743 Sokak No: 29   Aksoy- Karşıyaka/İZMİR adresinden) hazır bulunmaları halinde sınavın yapılacağı yere kurum tarafından servislerle gönderileceklerdir.

İzmir Orman Bölge Müdürlüğü Tel No: 0 232 369 50 55

Uygulamalı Sınav Merkezi Tel No: 0 232 453 43 69

UYGULAMALI SINAVA “MERSİN” İLİNDE GİRECEKLER;

Adayların isimlerinin hizasında bulunan tarih ve saatte sınava alınmak üzere Mersin Fidanlık Müdürlüğü Davultepe Mahallesi Davultepe Caddesi No:17 33020 Mezitli/MERSİN adresinde hazır bulunmaları gerekmektedir.

Sınava katılacak olan adaylar kendi imkânları doğrultusunda sınav merkezine gidebilecekleri gibi, sınavın yapılacağı yere ulaşımdaki zorluklar dikkate alınarak listede adlarının hizasında bulunan sınav tarihinde, Saat: 08:00 ‘de Mersin Orman Bölge Müdürlüğünde (3 Ocak Mahallesi 117.Cadde 33039 Akdeniz / MERSİN adresinde) hazır bulunmaları halinde sınavın yapılacağı yere kurum tarafından servislerle gönderileceklerdir.

Mersin Orman Bölge Müdürlüğü Tel No: 0 324 238 33 99

Mersin Fidanlık Müdürlüğü Tel No: 0 324 357 05 30

UYGULAMALI SINAVA “MUĞLA” İLİNDE GİRECEKLER;

Adayların isimlerinin hizasında bulunan tarih ve saatte sınava alınmak üzere Ula Yangın Yönetim Merkezi Köprübaşı Mah. Kızlan (Gölet) Mevkii Ula/MUĞLA adresinde hazır bulunmaları gerekmektedir.

Sınava katılacak olan adaylar kendi imkânları doğrultusunda sınav merkezine gidebilecekleri gibi, sınavın yapılacağı yere ulaşımdaki zorluklar dikkate alınarak listede adlarının hizasında bulunan sınav tarihinde, Saat: 08:00 ‘de Muğla Orman Bölge Müdürlüğünde (Emirbeyazıt Mahallesi. Cumhuriyet Cad. No:8 Menteşe / MUĞLA adresinde) hazır bulunmaları halinde sınavın yapılacağı yere kurum tarafından servislerle gönderileceklerdir.

Muğla Orman Bölge Müdürlüğü Tel No: 0 252 214 12 02

Ula Orman işletme Şefliği Tel No: 0 252 242 30 34

DİKKAT: Sınavın yapılacağı gün tüm adayların saat 09.00’da Sözlü ve Uygulamalı Sınav alanında bulunmaları önemle rica olunur.

NOT: Mesleğe yönelik fiziki dayanıklılık ve yeterlilik hususlarının değerlendirileceği spor parkurunda uygulama yapılacağı için adayların eşofman ve spor ayakkabıları ile gelmeleri faydalı olacaktır. Fiziksel yeterlilik parkuru ile ilgili genel kural ve talimatları kapsayan video görüntüsü aşağıdaki linkte yer almaktadır.

Tüm adaylara sınavlarında başarılar dileriz.

İlan olunur.​

Aday Listesi

0 Paylaşımlar
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.