Reklam
OMMBirliği.COM

ORMANLARIN KORUNMASI SUÇ VE SUÇLULARIN TAKİBİNİN YAPILMASI AYRI BİR BİRİM OLMALIDIR!

Ahmet Özdemir

Ahmet Özdemir

İÇİŞLERİ BAKANLIĞININ HAYATA GEÇİRECEĞİ ÇEVRE, DOĞA VE HAYVANLARI KORUMA POLİSİ UYGULAMASI HAKKINDA

Yıllardır OGM bünyesinde yer alan Ormanların ve Doğal Hayatın Korunması görevi anlaşılacağı üzere İçişleri Bakanlığının bünyesinde faaliyet gösterecek. Yıllardır bunun mücadelesini vermeye çalışan Orman Muhafaza Memurları, maalesef kendi kurumları tarafından kabul görmeyen bu önerinin İçişleri Bakanlığı tarafından şimdilik sınırlı da olsa hayata geçirilmesini sonuna kadar desteklemektedir. Ormanların devamlılığını sağlanması kadar, Muhafaza edilerek korunması ve bünyesinde barındırdığı tüm canlı ve cansız varlıkların korunması da önemlidir. Maalesef Orman Muhafaza Memurları asli görevleri olan ormanların korunması işine özellikle son yıllarda üretim işlerinin artması sebebiyle gerekli vakti ayıramamış, bu nedenle ormanların korunması ikinci plana atılmıştır.

OMMB Platformu olarak İçişleri Bakanlığımızın ön gördüğü ÇEVRE, DOĞA VE HAYVANLARI KORUMA POLİSİ UYGULAMASININ kapsamının genişletilerek, ÇEVRE, ORMAN VE HAYVANLARI KORUMA POLİSİ olarak düzenlenmesini, ormanların korunması işi de dahil olmak üzere tüm yaban hayatı, avcılık, kaçakçılık ve bilimum diğer tüm iş ve işlemlerin bu birim tarafından yapılması gerektiğini düşünüyoruz. Bu birime alınması gereken memurların da Ormancılık bölümlerinden mezun olan ve devletimizin öngöreceği şekillerde sınava tabi tutularak, gerekli adli ve kolluk eğitimleri de verildikten sonra bu görevde istihdam edilmesi gerekir. Ayrıca Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı görev yapan Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünün de bu birim altına gerekli eğitimler verildikten sonra ilave edilmesi gerekmektedir.
Ormanların devamlılığını sağlamak, gerekli silvikültürel müdahalelerde bulunmak ve üretim işlerine devam etmek de Orman Genel Müdürlüğü bünyesinde sürdürülmelidir. Bu şekilde hem ormanların devamlılığı hem de korunarak gelecek nesillere artarak ulaştırılması noktasında daha başarılı sonuçlar alınacaktır.
Bu uygulamanın sonucunda da Orman Muhafaza Memurları yaptıkları işlerde daha profesyonel ve verimli bir şekilde görevlerini yapmış olacak, yıllardır savunduğumuz mesleki branşlaşma hayata geçecektir.
OMMB Platformu olarak İçişleri Bakanlığımızın özellikle bu birime alınacak memurların Ormancılık bölümlerinden seçilmesi en büyük temennimiz ve talebimizdir.
OMMB Platformu

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ