SUSUYORUZ

16.05.2021
218
SUSUYORUZ

Biz Orman Muhafaza Memurları her zamanki gibi SUSMALIYIZ!!

Çünkü bizlere yapılan herhangi bir haksızlık yok. Zaten olsa bile o yılanın bize dokunması asırlar alır. O zamana kadar da bizler emekli olur gideriz.

Bizler SUSMALIYIZ

Ucu açık bir görev yönetmeliğimiz mi var ki bize istediklerini yaptırsınlar. Tabii ki yok. Kutu gibi mübarek. Herşey insan odaklı, insani düzeyde. İşini yap evinde can sıkıntısından patla. Zaten ne yaptırıyorsa bu can sıkıntısı yaptırıyor.

Bizler SUSMALIYIZ

Bizim bütün hak ve hukukumuzu takip eden bir sendikamız var. Onlar bizim adımıza konuşuyor. Hatta bizlere o kadar saygı duyuyorlar ki Orman Muhafaza Memurları demek yerine “BİR KISIM ÇALIŞAN” demeyi daha uygun buluyorlar. E biz daha neden ağzımızı açalım dimi?

Bizler SUSMALIYIZ

Bizim her olayda hızır gibi yardımımıza koşup, gerekirse kurumu dahi karşısına alıp yanımızda dimdik duran bir Derneğimiz var.Sağolsunlar.

Bizler SUSMALIYIZ

Bizim Teknik olarak yaptığımız bir iş mi varki Teknik Hizmetler Sınıfında yer alalım. Bize GİH bile fazla. Verin tüm Orman Muhafaza Memurlarına Yardımcı Hizmetler Kadrosu, bitsin bu gereksiz tartışma!

Bizler SUSMALIYIZ

Arazide çalışıp,tehlikeli ve yorucu işler mi yaptığımız var ki yıpranıp ve fiili hizmet zammından faydalanalım. Tabi ki yok. Bizler zaten son model araçlarla, pamuklara sarılı bir halde oturduğumuz alttan ısıtmalı koltuklardan kalkmadan her işi hallediyoruz. Sabah 8:00 de işe gidip akşam 17:00 de eve gelene kadar can sıkıntısından patlıyoruz. Bunun için hiç yıpranma verilir??

Bizler SUSMALIYIZ

Bizim ucu başı görünmeyen,kapı ve penceresi olmayan binlerce hektarlık alanların üstümüze zimmeti mi var ki keyifsizce izin yapalım. Dedik ya kutu gibi.. Giriş ve çıkışlar şifreli çelik kapı. Her tarafta dronlar, 24 saat çekim yapan kameralar, alarm sistemleri var. Kutu kutu..

Bizler SUSMALIYIZ

Bizim yaşımız kaç olursa olsun,Devlet Memuruna yakışan hitaplarla, hitap ve iltifat da bulunan,gurur ve egonun tavan yapıp kendini bulunmaz hint kumaşı sanan,bizi emir eri olarak gören (bir ekip arkadaşımız) mi var ki ekip ruhu nedir bilmeyelim. Valla o kadar çok “SAYIN” ve “MUHTEREM” hitapları duyuyoruz ki canımız sıkılıyor. Bazen çok samimiyetsiz geliyor. Arada bir “ULAN ORMANCI”, “ALO”, “ŞŞŞŞT” kelimelerini de duymak istiyoruz. Daha samimi..

Bizler SUSMALIYIZ

Bizim her türlü sorunlarımızı beraber çözmeye çalıştığımız,birbirimize sırtımızı dayayıp,birbirimizin kuyusunu kazmadığımız,birbirimizin sözüne inandığımız bir meslek dayanışmamız var. Olmayanlar düşünsün. Ne o diğer devlet memurlarının yaşadığı rezalet. Amaaannn!! İspiyon, dedikodu, iftira, karalama.. Bizde mumla arasanız bulunmaz..

Bizler SUSMALIYIZ ki
Sorunları olanlar konuşsun. Ahan da ben susuyorum!!

ADALETSİZLİĞİ ENGELLEYECEK GÜCÜNÜZÜN OLMADIĞI ZAMANLAR OLABİLİR. FAKAT İTİRAZ ETMEYİ BECEREMEDİĞİNİZ BİR ZAMAN ASLA OLMAMALI.

0 Paylaşımlar
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.